Завантаження...

Чому потіють вікна ? / Течуть вікна ПВХ !

Чому потіють вікна ? / Течуть вікна ПВХ !

Багато людей часто скаржаться на те, що у них потіють пластикові вікна, «плачуть» вікна, на вікнах або відкосах утворюється конденсат. Чому це відбувається? І як з цим боротися?
 

Перша (основна) причина запотівання вікон.

Багато людей в першу чергу в усьому цьому звинувачують безпосередньо нове металопластикове вікно. А причина зовсім в іншому ... Будь-яке вікно, а в першу чергу пластикове - це неживий предмет, який не може виділяти або накопичувати вологу. Воно тільки може не впускати вологу в приміщення (наприклад косий дощ) або не випускати з приміщення.
 

Звідки з'являється волога в приміщенні?

Волога в приміщенні з'являється в основному в результаті життєдіяльності людини. Вона виділяється коли людина дихає або пітніє, при наявності відкритих поверхонь води (акваріум, ванна, мийка, то-що..), під час приготуванні їжі, випаровується з кімнатних рослин і з повітрям надходять з вулиці. Якщо приміщенні щойно закінчений ремонт (оздоблювальні роботи), волога в повітрі може з'являтися з будівельних матеріалів (бетон, розчин, штукатурка) в результаті їх висихання.
 

Так чому пітніє скло?

Якщо детально не вдаватися в фізику (яку усі вчили в школі), є поняття відносної, абсолютної вологості і точки роси, будь-яка людина знає про те, що вода може перебувати в трьох станах (твердому, рідкому і газоподібному). При підвищенні температури до певного градусу, вода перетворюється в пар, який містить велику кількість вологи. У теплому повітрі може міститися велика кількість рідини (приклад - сауна). А ось коли температура повітря знижується, повітря втрачає здатність утримувати цю рідину, вона починає осідати, на найхолодніших поверхнях (шибках, стиках, підвіконнях і інших холодних предметах). Чим більше вологість і нижче температура в приміщенні тим більша ймовірність запотівання вікон. І якщо з підвищеним рівнем вологості в приміщенні ніяк не боротися поява конденсату може спричинити за собою істотні проблеми - поява цвілі і грибків, які не тільки псують інтер'єр, але і можуть негативно позначатися на здоров'ї.
 

Як позбутися від зайвої вологи в приміщенні?

Найпростіший спосіб - систематичне провітрювання приміщення або створення припливної чи витяжної вентиляції. В результаті провітрювання тепле і вологе повітря виводиться назовні. У приміщення поступає свіже холодне і сухе повітря. Таким чином, провітрювання - це обмін повітря, який, на жаль, пов'язаний з неминучою втратою тепла. Ці втрати можуть бути зведені до мінімуму, якщо максимально відкрити вікно на декілька хвилин. Або встановлення спеціалиної системи рекупераційної ветиляції.

Другий спосіб - по можливості збільшити температуру повітря в приміщенні до 18-20 ° С, встановивши нові (додаткові) батареї або включити електрообігрівач. Або використовувати осушувачі повітря, які продаються в будівельних супермаркетах.
 

Друга причина, потіють стики між вікном і стіною (відкоси)?

Неправильно виконані зовнішні і внутрішні відкоси. По-правильному, їх потрібно якісно утеплити. Зовнішні відкоси утеплюються пінопластом (коли відсутня так-звана четверть), а місця де вікна прилягають до віконного отвору. в обов'язковому порядку закладаються цементним розчином. Для утеплення внутрішніх укосів краще використовувати мінеральний утеплювач - щось на зразок сучасної скловати або базальтової плити.
 

Третьою причиною утворення конденсату на вікнах.

Недосконало встановлене вікно і підвіконня .. Вікно має бути встановлено фахівцями відповідно ДСТУ, ДБН з використанням ПСУС стрічки, гідро- і паробар'ер. Підвіконня не повинно повністю перекривати батарею, щоб тепле повітря мало змогу вільно підніматися вгору, нагрівати і сушити склопакет.


І четверта, в переважній більшості випадків,причина запотівання.

Це безпосередньо саме вікно. Незважаючи на те, що металопластикові вікна використовуються в нашій країні більше 20 років, тільки в 2013 році наш уряд вніс зміни в ДСТУ Б В.2.6-12: 2011, згідно якого (якщо не заглиблюватися в цифри) однокамерного склопакета (два скла ) у вікні мало, для скління будівель в нашій кліматичній зоні. Необхідно використовувати 5-ти камерний профіль (монтажна ширина 70мм) з двокамерним енергозберігаючим склопакетом (три скла одне з яких - має низькоемісійне покриття) склопакет товщиною не менше 32мм.. Таке вікно практично в два рази тепліше стандартного однокамерного.
Вірогідність його запотівання - мінімальна, практично відсутня.

Детальніше по склопакетах тут >>>

Якщо у вас пітніють вікна (на них утворюється конденсат) необхідно спробувати зробити наступне:

  • Регулярно, навіть взимку, провітрювати приміщення (Виняток - сира погода на вулиці).
  • Перевірити, якщо необхідно прочистити витяжку і вентиляційний канал.
  • Постаратися збільшити температуру в кімнаті, встановивши додаткові радіатори або електрообігрівач. (Тепле повітря утримує більше вологи).
  • Утеплити внутрішні і зовнішні відкоси.
  • Підрізати - зробити вже (якщо є необхідність) підвіконня, або вмонтувати в нього декоративну решітку з отворами, для того щоб тепле повітря змогло вільно підніматися догори.
  • Замінити однокамерний склопакет на двокамерний з енергозберігаючим склом.